OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10 października 2021 r.

1. W tym tygodniu zostało rozstawione rusztowanie przy wieży kościoła i od poniedziałku przyjdzie ekipa ludzi do pracy przy naprawie cegieł. Zadanie, które zostanie zrealizowane w tym roku nazywa się dokładnie: „Remont konserwatorski wieży kościoła parafialnego p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Nowym Duninowie – etap I”. Te prace potrwają około miesiąca, potem będzie konieczny odbiór konserwatorski i rozliczenie inwestycji.
2. Rozpoczął się październik miesiąc modlitwy różańcowej.
Różaniec z udziałem dzieci odmawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Dzieci otrzymały planszę z wizerunkiem św. Maksymiliana Kolbego. Następnie na kolejnych nabożeństwach różańcowych dla dzieci rozdawane są obrazki do wklejania. Dla dzieci są także czytane rozważania o życiu św. Maksymiliana Kolbe i jest robiony konkurs z nagrodami.
W soboty różaniec odmawiamy po zakończeniu wieczornej Mszy św. w tradycyjnej formie, czyli przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i z okolicznościowymi rozważaniami.
W niedzielę różaniec odmawiany jest naprzemiennie raz po Mszy św. o godz. 9.00 a w następną niedzielą po Mszy św. o godz. 12.00. Dzisiaj pomodlimy się różańcem po Mszy św. o 12.00, a za tydzień po Mszy św. godz. 9.00.
3. Za tydzień w niedzielę 17 października na Mszę św. o godz. 9.00, różaniec i krótkie spotkanie zapraszam rodziców i dzieci z kl. VI, które w tym roku szkolnym będą się przygotowywały do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. czyli tzw. II Komunii św.
4. Przeżywamy dzisiaj Dzień Papieski. Składając ofiar do puszek wspieramy działalność Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
5. Dziękuję ks. Łukaszowi Nowakowi za wygłoszenie kazania i pomoc nam dzisiaj w parafii. Bóg zapłać.
6. Rozpoczyna się czas sprzątania i porządkowania grobów na cmentarzu. Przypominam, że odpady organiczne: liście, gałęzie, żołędzie, trociny, trawę i inne roślinny składamy na pryzmę za pojemnikami. Tam jednak proszę nie zostawiać worków plastikowych, szklanych zniczy, zużytych wkładów ze zniczy, i sztucznych kwiatów, te rzeczy wrzucamy do pojemników.
Proszę sobie również przemyśleć ile zniczy i sztucznych kwiatów zaniesiemy w tym roku na groby. Postoją tam miesiąc albo krócej, a potem zostaną wyrzucone i będę zalegały gdzieś na wysypisku śmieci 500 lat albo dłużej. Wszystkie te sztuczne rzeczy które zanosimy na cmentarz są zmarłym do niczego nie potrzebne. To jest tylko bezsensowna produkcja śmieci. Ktoś to produkuje, bo ktoś to kupuje i taka spirala się nakręca.