OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 grudnia 2021 r.

Niedziela Świętej Rodziny
1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości.
2. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza św. i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.00. Zapraszam do udziału.
3. DEKRET ks. Biskupa o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 31 grudnia 2021 r.
Biorąc pod uwagę dobro duchowe wiernych, mając na względzie przepisy Kodeksu Prawa Kanonicznego oraz ustalenia podjęte przez 390. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski (Jasna Góra, 18-19 października 2021 r.), udzielam dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w dniu 31 grudnia 2021 r.(piątek – św. Sylwestra) wszystkim wiernym diecezji płockiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie diecezji płockiej.
Zachęcam jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.
† Piotr Libera
Biskup Płocki
4. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej.
5. W tym roku ze względu na panującą pandemię i wszelkie ograniczenia z nią związane, kolędy nie będzie zaraz po Bożym Narodzeniu tylko będzie wizyta duszpasterska w kwietniu po Wielkanocy.
6. Bóg zapłać za ofiary składane na prace gospodarcze w naszym kościele.
7. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.
8. Intencje.
9. W środę 29 grudnia o godz. 16.00 na placu za plebanią odbędzie się Parafialne Kolędowanie przy ognisku. Celem tego wydarzenia jest integracja wspólnoty parafialnej. Więcej informacji o tym wydarzeniu przekaże nam Katarzyna.