OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj z racji kończącego się tygodnia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. zostaną pobłogosławione pojazdy mechaniczne i środki lokomocji. Będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Ofiary zbierane przy tej okazji są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. Będzie można otrzymać jakiś breloczek czy nalepkę z modlitwą kierowcy. (Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr). Na zakończenie ogłoszeń pomodlimy się słowami modlitwy poświęcenia pojazdów i błogosławieństwa kierowców, a następnie po błogosławieństwie na zakończenie Mszy św. będę błogosławił pojazdy na placu przed kościołem. Bóg zapłać za złożone ofiary.
2. Za tydzień w niedzielę (6 sierpnia) rozpoczyna się Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy z Katedry Płockiej, 6 sierpnia 2023 r. po Mszy Świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem Biskupa Mirosława Milewskiego o godz. 6.00. Wejście na Jasną Górę będzie 14 sierpnia 2023 r. w godzinach porannych (7.30-8.15), z udziałem Biskupa Płockiego, Szymona Stułkowskiego. Następnie Msza św. na wałach jasnogórskich.
Do zapisu na pielgrzymkę służy wyłącznie indywidualna Karta Uczestnictwa. Opłata pielgrzymkowa, wynosi: 150 zł. Osobom zainteresowanym mogę przekazać karty zgłoszeniowe i udzielić bardziej szczegółowych informacji. Zachęcam do udziału w pielgrzymce.
Zachęcam również do pielgrzymowania duchowego, są już dostępne modlitewniki Pielgrzyma Duchowego. Osoby zainteresowane proszę, aby zgłosiły się i zapisały na listę pielgrzymów duchowych, otrzymają wówczas kartkę z pozdrowieniami z pielgrzymki. W trakcie trwania pielgrzymki w dni powszednie (od 7 sierpnia) po wieczornej Mszy św. będziemy śpiewać Apel Jasnogórski, modlić się dziesiątkiem Różańca św. i wysłuchamy okolicznościowego rozważania. Będzie to nasza duchowa łączność z pielgrzymami pieszymi. Zachęcam do udziału.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W I czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich prowadzona przez KŻR. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
W I piątek do chorych będę wyjeżdżał od godz. 10.00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie na zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu ok. godz. 16.45.
4. Cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w najbliższy piątek rozpocznie się od godz. 16.00 i zakończy o 16.45. W czasie adoracji będzie spowiedź.
5. Za tydzień przypada I niedziela miesiąca. Procesja po Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszam asystę, dziewczynki do sypania kwiatkami i ministrantów.
6. Za tydzień będzie również Msza św. w Lipiankach z intencją przeniesioną z dnia 13 sierpnia.
7. Przed kościołem obowiązuje bezwzględny zakaz używania konfetti podczas ślubów.

dkmarcin@op.pl
Author: dkmarcin@op.pl

Comments are closed