Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
30 października 2022 r.
1. Komunikat Kanclerza Kurii Diecezjalnej Płockiej: Kanoniczne objęcie Diecezji Płockiej przez Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Szymona Stułkowskiego, odbędzie się jutro w poniedziałek 31 października 2022 r. o godz. 11.00. Od tego momentu w modlitwie eucharystycznej kapłani będą wypowiadać imię nowego Biskupa Płockiego. Ingres Biskupa Płockiego odbędzie się w sobotę 26 listopada 2022 r. o godz. 11.00 w bazylice katedralnej w Płocku.
2. W ostatni piątek zakończyły się nabożeństwa różańcowe z udziałem dzieci. W tym roku poznawaliśmy życie św. Teresy od Dzieciątka Jezus z okazji jej 125 rocznicy śmierci, czyli narodzin dla nieba. Dzieci otrzymały obrazek z wizerunkiem świętej, na który wklejały kolejne karteczki z wydarzeniami z jej życia. Za systematyczny udział dzieci otrzymały kolorowanki, puzzle, różańce misyjne a kandydaci do bierzmowania otrzymali okolicznościowe albumy. W nagrodę dzisiaj jedziemy na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Centrum Edukacji w Płocku. Osoby, które zgłosiły się na wyjazd zapraszam o godz. 14.00 na plac przed kościołem, wyjazd o godz. 14.15.
Dziękuję pani katechetce Joannie Łukszewskiej-Frontczak za pomoc w organizacji nabożeństw różańcowych oraz przygotowanie i udział w wyjeździe na dzisiejszy Bal Wszystkich Świętych.
3. Jutro kończy się październik miesiąc modlitwy różańcowej.
– różaniec w tradycyjnej formie z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30.
– dziękuję Członkom Rad Parafialnych i KŻR za prowadzenie różańca w soboty.
– w dzisiejszą niedzielę różaniec po Mszy św. o godz. 9.00.
4. Pierwszego listopada przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu o godz. 9.00 w kościele parafialnym i tradycyjnie, o godz. 12.00 na cmentarzu parafialnym. O godz. 11.30 rozpocznie się modlitwa różańcowa za zmarłych i odczytywane będą wypominki jednorazowe. Będzie wówczas możliwość spowiedzi w kaplicy na cmentarzu. Po Mszy św. odbędzie się procesja po cmentarzu i poświęcenie grobów. Zapraszam do udziału w tej uroczystości. Ofiary zbierane na tace będą przeznaczone na sfinalizowanie prac remontowych przy naszym kościele.
5. Drugiego listopada we Wspomnienie wszystkich zmarłych Msze św. o godz. 9.00 a następnie procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Wieczorna Msza św. o godz. 17.00.
6. Robiąc porządki na cmentarzu liście, trawę, chwasty, kwiaty naturalne, ziemię z doniczek oraz wszystkie odpady biodegradowalne wyrzucamy na specjalnie wydzieloną do tego celu pryzmę. Tam proszę nie wyrzucać szklanych zniczy, plastikowych wkładów ze zniczy i sztucznych kwiatów. Te odpady wkładamy do kontenerów na odpady. Do kontenerów proszę nie sypać liści!!!
7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I niedziela miesiąca. W I czwartek o godz. 16.30 zapraszam KŻR na Adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę różańcową w intencji powołań.
W I piątek od chorych będę wyjeżdżał od godz. 10.00. Od najbliższego piątku rozpoczynamy cotygodniową Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do 17.00. W trakcie trwania Adoracji będzie możliwość spowiedzi. Zakończymy nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam do udziału.
W I niedzielę miesiąca Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.00
8. Trwa montaż nowych żaluzji na wieży kościoła. Przy nowych żaluzjach montowana jest również stalowa siatka uniemożliwiająca ptakom dostęp do wieży i strychu kościoła.
W przyszłym roku planujemy rozpocząć prace wewnątrz kościoła polegające na odnowieniu przepięknej polichromii w naszej świątyni. Fundamenty i ściany kościoła zostały osuszone, dlatego możliwe będzie prowadzenie prac konserwatorskich. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
9. Zapraszam chętnych do pomocy przy zgrabieniu liści przy kaplicy na cmentarzu jutro od godz. 9.00, a w sobotę 5 listopada od godz. 9.00 do zgrabienia i wywiezienia liści z terenu wokół kościoła.
10. Dziękuję p. Wójtowi za skierowanie pracowników Urzędu Gminy do grabienia liści na cmentarzu, przy drodze na cmentarz i placu przed kościołem. Bóg zapłać
11. Dziękuję p. Kazimierzowi Jerzemu Pędzikowskiemu za zainstalowanie kolejnej tablicy informacyjnej o dotacjach przyznanych naszej parafii w tym roku. Bóg zapłać.
12. Dziękuję p. Arkadiuszowi Skibińskiemu za ofiarowanie pięknych chryzantem do kościoła. Bóg zapłać.

dkmarcin@op.pl
Author: dkmarcin@op.pl