OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 września 2021 r.

26 września 2021 r.
1. Dzisiaj odbywa się we wszystkich parafiach w Polsce liczenie wiernych. Wybrane osoby będą liczyć wychodzących z kościoła wszystkich mężczyzn i kobiety.
2. W tym tygodniu w piątek rozpoczyna się październik miesiąc modlitwy różańcowej.
Różaniec z udziałem dzieci będzie od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Dzieci otrzymają w najbliższy piątek planszę z wizerunkiem św. Maksymiliana Kolbego, ponieważ w tym roku mija 80 rocznica jego męczeńskiej śmierci. Następnie na kolejnych nabożeństwach różańcowych dla dzieci będą rozdawane obrazki do wklejania. Dla dzieci będą czytane rozważania o życiu św. Maksymiliana Kolbe i będzie konkurs z nagrodami.
W soboty różaniec będzie po zakończeniu wieczornej Mszy św. w tradycyjnej formie, czyli przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i z okolicznościowymi rozważaniami.
W niedzielę różaniec będzie naprzemiennie raz po Mszy św. o godz. 9.00 a w następną niedzielą po Mszy św. o godz. 12.00. Za tydzień w niedziele różaniec będzie po Mszy św. o godz. 9.00.
W październiku tajemnice różańcowe są rozważane w kolejne następujące po sobie dni tego miesiąca, czyli pierwszego października jest tajemnica radosna, a potem w następne dni kolejne tajemnice.
3. Od października pierwsza popołudniowa Msza św. będzie odprawiana o godz. 17.00 po zakończeniu różańca dla dzieci. Jeżeli będzie wyznaczana druga Msza św. w tym samym dniu to będzie o godz. 17.30.
4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Do chorych będę wyjeżdżał od godz. 10.00, (pod warunkiem, że nie pojadę do Warszawy podpisać umowę dotacyjną na prace remontowe przy naszym kościele, jeżeli nie przyjadę w piątek, to proszę się mnie spodziewać w sobotę)
W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie po wieczornej Mszy św. czyli po Mszy św. o godz. 17.30.
5. Za tydzień w niedziele 3 października przypada I niedziela. Odbędzie się wtedy po Mszy św. o godz. 12.00 ostatnia w tym roku procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę, ministrantów i dziewczynki sypiące kwiatami.
6. Można już zamawiać Msze św. na niedziele w przyszłym roku. Przyjmiemy taką regułę, że w drugą i ostatnią niedzielę miesiąca będzie zapraszany inny ksiądz do pomocy. Będzie wtedy możliwość skorzystania przed Mszą św. z sakramentu pokuty. W pozostałe niedzielę będę sam. Zatem jeżeli ktoś chce zamówić Mszę św. tylko w niedzielę to proszę zrobić to odpowiednio wcześniej.
7. Dzisiaj po Mszy po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów przygotowujących się przez najbliższe 2 lata do sakramentu bierzmowania. Są to uczniowie z klas I szkół ponadpodstawowych oraz uczniowie klas VIII.
8. Jest dzisiaj ponownie dostępny notatnik dla dzieci do wklejenia obrazków, niedzielnych pamiątek uczestnictwa w Mszy św. Cena 2,50 zł.
9. Zakończyły się prace związane z wycinką drzew na cmentarzu. Jest tak potrzeba, żeby wynieść ścięte pnie zalegające miedzy grobami. Do tej pracy potrzeba kilku mężczyzn. Zapraszam do wykonania tej pracy w sobotę od godz. 8.00.
10. Dziękuję młodej parze z wczorajszego ślubu za udekorowanie kościoła kwiatami. Bóg zapałać.
11. Dziękuję ks. Dariuszowi Malczykowi za wygłoszenie kazania i pomoc nam dzisiaj w parafii. Bóg zapałać.
12. Intencje.
13. W tym tygodniu zmarł + Ignacy Krukowski z Duninowa Dużego. Pomódlmy się w jego intencji. Wieczny odpoczynek.