V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W związku z panującą pandemią koronawirusa, jako wspólnota Kościoła znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji. W Eucharystii może uczestniczyć najwyżej 5 osób nie licząc osób posługujących czyli kapłana i kościelnego. Zostały wydane szczegółowe wytyczne Biskupa Płockiego jak mają odbywać się uroczystości religijne w najbliższym czasie. Zostały wprowadzone istotne ograniczenia w organizowaniu uroczystości religijnych w czasie pandemii. Do udziału w Mszach św. w tygodniu i następną niedzielę zapraszam najwyżej 5 osób z najbliższej rodziny zamawiających intencję mszalną.
Osoby które zamawiały Msze św. w najbliższą niedzielę i w święta proszę, aby potwierdziły, albo odwołały telefonicznie zamawiane intencje mszalne, ponieważ nie wiem czy zamówiona Msza św. ma być odprawiona czy nie.
Zgodnie z dekretem Biskupa Płockiego Uroczystości Wielkiego Tygodnia mają się odbywać bez udziału wiernych, może jednak wziąć w nich 5 osób. Dlatego proszę, aby osoby, które pragną brać udział w tych uroczystościach zgłosiły się do mnie i jako przedstawiciele parafii będą uczestniczyć w tych uroczystościach.
2. W miarę możliwości jeżeli będzie to możliwe to proszę, aby osoby, które w poprzednich latach prowadziły zbiórkę na kwiaty do grobu Pańskiego w swoich miejscowościach, to żeby się podjęły tego zadania.
3. Dziękuję p. Zbigniewowi Kowalskiemu i pracownikom jego firmy za podjęcie się zadania umycia kostki przed kościołem, bramy i ogrodzenia.
Dziękuję również panom Sławomirowi Jżmanowskiemu i Bogdanowi Suwale za wywiezienie ziemi zalegającej na cmentarzu.
Dziękuję panom Henrykowi Dąbrowskiemu, Franciszkowi Przedlackiemu i Zdzisławowi Kościeszyńskiemu za wygrabienie i usunięcie liściu znajdujących się w rowie na naszym cmentarzu.
4. W związku ze zmianą czasu od 1 kwietnia Msze św. codzienne będą odprawiane o godzinie 18.00.
5. W I czwartek miesiąca 2 kwietnia zapraszam 5 osób z KŻR do modlitwy różańcowej na godz. 17.30.
6. Nabożeństwo z okazji pierwszego piątku miesiąca – Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00.
7. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 może w niej uczestniczyć najwyżej 5 osób. Zachęcam do korzystania z dostępnych transmisji telewizyjnych i internetowych.