III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

15 marca 2020 r.

1. Zarządzeniem Biskupa Płockiego z dn. 13 marca 2020 roku w odpowiedzi na Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, aż do odwołania zawieszone zostały wszystkie rekolekcje parafialne na terenie diecezji płockiej. W naszej parafii w piątek rozpoczęły się Rekolekcje Wielkopostne, jednak wczoraj zostały zawieszone. Były tylko odprawiane Msze św. w wyznaczonych intencjach. Wierni nie powinni gromadzić się tłumnie w świątyniach. W kościele może znajdować się podczas Mszy Świętej nie więcej niż 50 osób. Podczas Mszy św. lub innego nabożeństwa powinniśmy zachować od siebie odległość przynajmniej 1 metra między sobą. Bardzo proszę o korzystanie z transmisji telewizyjnych, radiowych i internetowych. Biskup Płocki udzielił  dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych, do dn. 29 marca br. Korzystajmy chętnie z tego prawa Kościoła. Proszę osoby starsze, chore, zainfekowane, a także dzieci, młodzież oraz wszystkich, którzy się boją zarażenia, aby pozostali w domach, jednocząc się w modlitwie za pomocą mediów. Na stronie internetowej diecezji płockiej aktualizowana jest informacja o transmisjach Mszy Świętych niedzielnych i codziennych.  Świątynia parafialna będzie dostępna w ciągu dnia na prywatną modlitwę.
  2. Dziękuję ks. Rafałowi Krawczykowi proboszczowi par. św. Krzyża w Soczi za rozpoczęcie Rekolekcji Wielkopostnych i obecność w naszej parafii wczoraj i dzisiaj oraz odprawianie wyznaczonych wcześniej intencji mszalnych. Dziękuję również za wygłoszenie dzisiejszego kazania niedzielnego i wszelką pomoc w naszej parafii. Bóg zapłać.
  3. Dostępne są czekoladowe baranki na stół wielkanocny rozprowadzane przez Caritas Diecezji Płockiej w cenie 5 zł. Kupując baranka wielkanocnego wspieramy organizację letniego wypoczynku dla dzieci z ubogich rodzin. Baranki będzie można nabyć po Mszy św. przed kościołem lub w zakrystii.
  4. Dziękuję firmie KRAC za sprzątniecie w tym tygodniu, za pomocą rębaka samojezdnego, dużej ilości gałęzi z placu obok cmentarza. Ten teren, który do tej pory zarastał krzewami i drzewami powoli zostanie uporządkowany i zagospodarowany jako teren zieleni z niewielką ilością drzew. Dziękuje również osobom, które pomagały przy wycinaniu krzewów i gałęzi na terenie parafialnym.
  5. Msze św. w Lipiankach od dzisiaj do świąt będą odprawiane w każdą niedzielę.
  6. Msze św. codzienne będą odprawiane normalnie w wyznaczonych intencjach i ustalonych godzinach.
  7. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 zapraszam dzieci trochę starsze i osoby zdrowe. Starsi i osoby chore i każdy kto boi się zarażenia wirusem niech pozostaną w domach i łączą się w modlitwie za pomocą dostępnych transmisji różnych nabożeństw Drogi Krzyżowej.