Nasza wspólnota jest jedną z najrozleglejszych terytorialnie parafii diecezji płockiej, mimo że nie jest bardzo liczna – zamieszkuje ją 2500 osób. Piękne położenie na terenie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego, tuż nad brzegiem sztucznego Jeziora Włocławskiego sprawia, że tereny te są bardzo chętnie odwiedzane przez turystów.
Wszystkich zaglądających w te strony w swe gościnne progi zaprasza zabytkowy, wybudowany w neogotyckim stylu kościół w Nowym Duninowie. Na terenie parafii warto zobaczyć także zabytkową kaplicę cmentarną (XVII-XIX w.), kaplicę grobową rodu Ike-Duninowskich, a także poświęcony w maju 2008 r. przez biskupa płockiego Piotra Liberę Grób – Obelisk ku Czci Walczących o Wolną Polskę.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszej parafii, gdzie obecność Boga Stwórcy widać w każdym zakątku przepięknej, miejscami jeszcze dziewiczej przyrody.
Na naszej stronie znajdą Państwo informacje z historii i bieżącego życia parafii, a także dane kontaktowe.