OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
10 marca 2024 r.
IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana jest Niedzielą Laetare, jej wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą część Wielkiego Postu.
2. Gorzkie Żale będziemy śpiewać dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00, a za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00
3. Droga Krzyżowa w tym tygodniu w piątek wyjątkowo o godz. 16.00. Piątkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się około godz. 16.30 a zakończy o godz. 18.00, a następnie o 18.00 będzie Msza św. z godz. 17.00.
4. Dzisiaj spotkanie Rady Duszpasterskiej o godz. 16.00.
5. Na stoliku za ławkami znajdują się Baranki wielkanocne można je nabyć składając 8 zł do puszki. Można je również nabyć w zakrystii.
6. W piątek 22 marca o godz. 18.00 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Nowego Duninowa. Wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich „Mieszkańcy z Pasją” i innymi organizacjami społecznymi działającymi na naszym terenie będziemy rozważać kolejne stacje Drogi Krzyżowej Pana Jezusa. Zapraszam już dzisiaj do licznego udziału w tej uroczystości. Niech to będzie świadectwo naszej wiary.
7. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do grobu Pańskiego. W ostatnim czasie wpłynęły następujące ofiary:
– z ul. Płockiej i Chabrowej 300 zł, z ul. Leśnej i Włocławskiej 290 zł, z ul. Parcelowej do rowu i Krótkiej 180 zł, z Lipianek pod lasem 240 zł, z Duninowa Dużego 390 zł.
Dziękuję osobom, które zbierały te ofiary, dziękuję również za ofiary składane indywidualnie. Bóg zapłać.
8. Intencje.
9. W tym tygodniu zmarła + Danuta Keplin, jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 15.00. Pomódlmy się w jej intencji Wieczyny odpoczynek …

dkmarcin@op.pl
Author: dkmarcin@op.pl

Comments are closed