OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19 maja 2024 r.
Zesłanie Ducha Świętego
1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dary Ducha Świętego otrzymane w sakramentach chrztu i bierzmowania.
2. W naszej parafii przeżywamy dzisiaj Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci z klasy czwartej odnawiają swoje przyrzeczenia chrzcielne.
3. Dziękuję pani katechetce Joannie Łukaszewskiej – Frontczak za cały rok przygotowań do dzisiejszej uroczystości. Dziękuję rodzicom za posprzątanie kościoła i przygotowanie okolicznościowej dekoracji na dzisiejszą uroczystość. Dziękuję pani Jolancie Kubik za zrobienie dekoracji kwiatowej.
4. Biały tydzień dla dzieci, które odnowiły swoje przyrzeczenia chrzcielne będzie od poniedziałku do środy na Mszy św. o godz. 18.30, zapraszam rodziców z dziećmi. W białym tygodniu dzieci będą otrzymywały pamiątki.
5. W przyszłą niedzielę 26 maja przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej jest to dzień odpustu w naszej parafii. O godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. odpustowa pod przewodnictwem ks. Andrzeja Rutkowskiego, dziekana dekanatu gostynińskiego, który wygłosi także okolicznościowe kazanie. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Trójcy Przenajświętszej oraz okolicznościowe modlitwy. Ze względu ograniczenia przestrzenne w związku z rozstawionym rusztowaniem wewnątrz kościoła nie będzie procesji eucharystycznej, ponieważ wszystkie paramenty procesyjne są wyniesione z kościoła w inne miejsca. Procesja będzie tylko w Boże Ciało.
6. W niedzielę za tydzień 26 maja odbędzie się w godz. 16.00 – 19.00 na placu obok plebanii Parafialny Festyn Rodzinny. Będzie to także Parafialny Dzień Dziecka. Dla dzieci będą następujące atrakcje: dmuchane zjeżdżalnie i zamki dmuchane, trampolina. Będzie można otrzymać watę cukrową i popcorn. Mini Paintball przy użyciu kulek Gel Blaster oraz strzelnica Panintballowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Osoby niepełnoletnie, aby mogły korzystać z tych atrakcji muszą mieć zgodę rodziców. Zgody i regulamin będą dostępne u organizatorów w dniu imprezy. Dla dzieci będą też prowadzone zabawy integracyjne. Będzie prezentacja wozu strażackiego. Dostępna będzie kiełbaska z grilla i ciasta.
W trakcie festynu będzie występował zespół muzyczny. Zapraszam serdecznie do udziału w tym wydarzeniu.
Gdyby jakieś osoby lub instytucje chciały włączyć się w organizację i wsparcie materialne festynu to proszę o kontakt.
7. W Uroczystość Bożego Ciała 30 maja proszę aby następujące wioski przygotowały kolejne ołtarze:
1 ołtarz – mieszkańcy Lipianek i Duninowa Dużego;
2 ołtarz – mieszkańcy Brzezinnej Góry, Środonia, Kamiona i Grodzisk.
3 ołtarz – mieszkańcy Jeżewa i Trzciannego;
4 ołtarz – mieszkańcy Skoków Dużych i Skoków Małych.
8. Wczoraj 11 osób wraz ze mną brało udział w Ogólnopolskim Czuwaniu Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze. Bóg zapłać z udział w tym wydarzeniu i wspólne pielgrzymowanie.
9. Jak widać pojawiło się w świątyni rusztowanie jego budowa jest jeszcze nie skończona, ale w środę ma się zakończyć i rozpoczną się prace malarski przy polichromii. W związku z tym wszystkie pogrzeby będą odprawiane w kaplicy na cmentarzu. Natomiast godziny popołudniowych Mszy św. zostają przesunięte o 30 minut później, czyli Msza św. która była ustalona na godz. 17.30 będzie odprawiana o godz. 18.00, a Msza św. z godz. 18.00 będzie o godz. 18.30. Wszystkie nabożeństwa okolicznościowe będą po drugiej wieczornej Mszy św. czyli około godz. 19.00 (nabożeństwa, majowe, czerwcowe, różaniec w I czwartek, i adoracja w piątek będzie od godz. 19.00 do 20.00).
10. Kancelaria parafialna będzie czynna w dni powszednie od godz. 17.00 do godz. 17.30 i ewentualnie jeżeli będzie taka potrzeba to po wieczornej Mszy św. czyli około godz. 19.00 też będę mógł załatwiać różne sprawy w kancelarii parafialnej.
11. Dziękuje ks. Krzysztofowi Świerczyńskiemu za wygłoszenia kazania i pomoc nam dzisiaj w parafii. Bóg zapłać.

dkmarcin@op.pl
Author: dkmarcin@op.pl

Comments are closed